Rowerem elektrycznym po Roztoczu – sprawdź, dlaczego warto!

Szukasz pomysłu na aktywny weekend na Roztoczu? A może planujesz dłuższy odpoczynek z rodziną i niezapomniane atrakcje w tym pięknym regionie? Niezależnie od założonej długości pobytu, warto rozważyć jazdę rowerem elektrycznym po Roztoczu! Sprawdź, dlaczego warto!

Rowery Roztocze – wypoczynek dla rodzin

Rower elektryczny – zalety

 

Rowery elektryczne w ostatnim czasie stały się bardzo popularne, a to z uwagi na wiele korzyści, jakich dostarczają.

1. Umożliwiają szybkie dotarcie do celu

Rowery elektryczne mogą poruszać się nawet dwukrotnie szybciej, niż rowery tradycyjne, dzięki czemu możesz dotrzeć tam, dokąd zmierzasz szybciej, wygodniej i z mniejszym zmęczeniem. Wbudowany silnik wspomaga pedałowanie. Zdecydowanie łatwiej poruszać się po zróżnicowanych terenach (podjazdach, górkach, lasach) typowych dla Roztocza.

2. Zaoszczędzisz pieniądze na benzynie, więcej zobaczysz

Ponieważ rowery elektryczne nie zużywają benzyny, oszczędzisz pieniądze na jeździe, a co więcej zobaczysz o wiele więcej niż z okna pędzącego auta.

3. Pomożesz środowisku

Rowery elektryczne nie emitują spalin, więc są znacznie lepsze dla środowiska niż pojazdy napędzane gazem.

4. To doskonały rodzaj sportu

Rowery elektryczne nadal wymagają pedałowania, więc będziesz ćwiczyć podczas jazdy. Jest to dobre dla Twojego zdrowia i pomoże Ci spalić kalorie.

5. Będziesz się dobrze bawić

Jazda na rowerze elektrycznym jest po prostu przyjemna! Rower elektryczny jest szybki, wydajny i przyjazny dla środowiska. Umożliwia wspaniałą, aktywną zabawę z przyjaciółmi lub rodziną!

Trasy rowerowe na Roztoczu

Przed wyruszeniem w drogę, warto poznać kilka przykładowych tras.

1. Susiec- Borowe Młyny (29 km)
Trasa rowerowa wynosi około 29 km, a jej nawierzchnia to asfalt. Trasa jest prosta, nadająca się na każdy rower, w tym rower elektryczny. Na trasie można zobaczyć takie atrakcje, jak: Muzeum Pożarnictwa, cmentarz wojenny w Błudku, kamieniołom w Nowinach, osadę Borowe Młyny zlokalizowaną nad rzeką Tanew, czy też zabytkowy kościół pw. św. Jana Nepomucena w Suścu.

2. Susiec – Rezerwat Las Bukowy (33km)
Długość trasy wynosi około 33 km, a jej nawierzchnia składa się z: asfaltu około 32 km, drogi gruntowej – 1km. Nie jest to ciężka trasa (ma trzy wzniesienia), idealna dla każdego typu roweru, w tym również roweru elektrycznego. Na trasie znajduje się wiele wspaniałych atrakcji, w tym: rezerwat Nad Tanwią, możliwość podziwiania wspaniałych widoków z Kamienicy (305 m n.p.m.), ruiny kamiennej cerkwi, kamieniołom znajdujący się w Hucie Różanieckiej, rezerwat Las Bukowy, stary młyn wodny w osadzie Młynki, zabytki Narola. W drodze powrotnej warto zobaczyć Strażnicę Carską w Paarach.

3. Susiec szlakiem Kamieniołomów (48 km)
Ta trasa rowerowa wynosi około 48 km, jest wskazana dla każdego typu roweru, w tym również roweru elektrycznego. Nawierzchnia znajdująca się na trasie obejmuje asfalt (35 km), szuter (13 km). Trasa idealnie nadaje się dla każdego roweru, a stopień trudności jest średni.

Szukasz wypożyczalni rowerów elektrycznych na Roztoczu? Sprawdź naszą ofertę.

Czytaj kolejne

napisz do nas

    Administratorem danych osobowych jest Wypożyczalnia Sprzętu Turystycznego PRZYGODA, Mokrelipie 52a, 22-463 Radecznica, powiat zamojski. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Wysyłając formularz wyrażacie państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Wypożyczalnię Sprzętu Turystycznego PRZYGODA, Mokrelipie 52a, 22-463 Radecznica. Od 25 maja 2018 r. w Unii Europejskiej stosujemy przepisy Rozporządzenia Ogólnego o Danych Osobowych (RODO), czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Stosowanie przepisów RODO jest okazją, aby poinformować Państwa o tym, jak chronimy i przetwarzamy Państwa dane osobowe i jakie w związku z tym przysługują uprawnienia:MAJĄ PAŃSTWO PRAWO DO: Wiedzy o zarządzaniu Państwa informacjami osobowymi; Dostępu do Państwa informacji osobowych oraz sposobu ich przetwarzania; Żądania poprawy, zniszczenia Państwa informacji osobowych lub zaprzestania działań przetwarzających (z wyjątkiem przechowywania Państwa informacji osobowych), jeśli przetwarzanie danych narusza obowiązujące przepisy; Sprzeciwić się przetwarzaniu Państwa danych; Wycofania Państwa zgody.-wszelkie zapytania i zagadnienia dotyczące przetwarzania państwa danych osobowych prosimy o przesyłanie na nasz adres: biuro.RoztoczanskaPrzygoda@gmail.com