Trasy rowerowe Roztocze

Roztocze to atrakcyjny region nie tylko na piesze wędrówki, ale również na wycieczki rowerowe. A to wszystko z uwagi na przepiękne trasy rowerowe, atrakcyjne miejsca, lasy, zbiorniki wodne, malownicze polne i leśne ścieżki i wiele innych atrakcji. To, na co warto również zwrócić uwagę to niewielki ruch samochodów. Dzięki rowerowi można poznać wiele przepięknych terenów w tym regionie, zrelaksować się i wyciszyć. To również idealny pomysł na wspólne spędzanie czasu z rodziną i dziećmi. Warto poznać ciekawe trasy rowerowe na Roztoczu, dzięki którym można poznać wiele pięknych miejsc. Oto kilka z nich.

Centralny szlak rowerowy Roztocza

Ten szlak obejmuje takie miasta i miejscowości, jak: Kraśnik-Goraj-Szczebrzeszyn-Susiec-Bełżec-Hrebenne i jest oznaczony kolorem czerwonym.

Roztocze środkowe wraz z okolicami

Trasa ta obejmuje Roztoczański Park Narodowy do Florianki oznaczony kolorem żółtym. Szczegółowy jego przebieg, to: Zwierzyniec-Florianka-Górecko Stare. Szlak wynosi 11 km i potocznie nazywany jest trasą do Florianki. Prowadzi przez lasy o charakterze górskim.

Roztocze Zachodnie

Trasa rowerowa przebiega szlakiem oznaczonym kolorem niebieskim, a miejscowości, które obejmuje to: Biłgoraj – Wielka Jeżówka – Grudki – Turobin – Hosznia Ordynacka – Jędrzejówka – Trzęsiny (w Biłgoraju). Wraz z drogą powrotną liczy 86 km. Trzeba zaznaczyć, że choć piękny, to najtrudniejszy szlak rowerowy na Roztoczu.

Szlaki rowerowe nieopodal zalewu w Nieliszu

Szlak rowerowy Nad Wieprzem oznaczony kolorem zielonym przebiega w ten sposób: Nielisz-Ujazdów-Wilkowice-Tarzymiechy–Zamszany– Sodoma – Nielisz. Trasa liczy ok. 17 km.
Szlak rowerowy Nad Zalewem, oznaczony jest kolorem niebieskim i obejmuje takie miejscowości, jak: Nielisz–Nawóz–Klemensów–Michalów–Deszkowice–Nielisz. Wynosi 25 km.

Szlaki są bardzo atrakcyjne z uwagi na urozmaicone drogi, zieleń i zalew w Nieliszu. Atrakcją jest również dawny pałac Zamoyskich w Klemensowie.

Sprzęt do rowerów wynajem - rowery elektryczne Roztocze Zachodnie

Szukasz firmy oferującej wynajem sprzętu do rowerów? Zapraszamy do wypożyczalni sprzętu turystycznego i zapoznania się z ofertą www.roztoczanskaprzygoda.pl. Oferujemy wysokiej jakości, stabilne i komfortowe rowery górskie, trekkingowe i szosowe. Mamy szeroką gamę rowerów znanych marek, bazujących na podzespołach światowych producentów. Ponadto oferujemy przyczepki i foteliki rowerowe. Ponadto dajemy możliwość skorzystania z wózków dla dzieci 1 i 2- osobowych, w pełni bezpiecznych i dających duży komfort podczas upalnych dni. Są one wyposażone w moskitierę przeciw owadom oraz foteliki rowerowe. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do rezerwacji sprzętu. Masz pytania związane z ofertą? Zadzwoń!

Czytaj kolejne

napisz do nas

    Administratorem danych osobowych jest Wypożyczalnia Sprzętu Turystycznego PRZYGODA, Mokrelipie 52a, 22-463 Radecznica, powiat zamojski. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Wysyłając formularz wyrażacie państwo zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Wypożyczalnię Sprzętu Turystycznego PRZYGODA, Mokrelipie 52a, 22-463 Radecznica. Od 25 maja 2018 r. w Unii Europejskiej stosujemy przepisy Rozporządzenia Ogólnego o Danych Osobowych (RODO), czyli Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Stosowanie przepisów RODO jest okazją, aby poinformować Państwa o tym, jak chronimy i przetwarzamy Państwa dane osobowe i jakie w związku z tym przysługują uprawnienia:MAJĄ PAŃSTWO PRAWO DO: Wiedzy o zarządzaniu Państwa informacjami osobowymi; Dostępu do Państwa informacji osobowych oraz sposobu ich przetwarzania; Żądania poprawy, zniszczenia Państwa informacji osobowych lub zaprzestania działań przetwarzających (z wyjątkiem przechowywania Państwa informacji osobowych), jeśli przetwarzanie danych narusza obowiązujące przepisy; Sprzeciwić się przetwarzaniu Państwa danych; Wycofania Państwa zgody.-wszelkie zapytania i zagadnienia dotyczące przetwarzania państwa danych osobowych prosimy o przesyłanie na nasz adres: biuro.RoztoczanskaPrzygoda@gmail.com